Вишиванка – символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.
Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України». Ми можемо впевнено додати: «Без вишивки, верби і калини нема України».
Вишиванка – це оберіг. Народ ставився до вишиванок як до святині. Їх ревно зберігали у скринях і передавали із покоління в покоління, з роду в рід, як реліквії.
В нашій школі велика увага приділяється розвитку духовності, моральної, художньо-естетичної культури молодших школярів, вихованню особистісних рис громадянина української держави. Для цього проводяться різні заходи: вікторини, конкурси, виставки, свята. Особливо сподобалось і запам’яталось народознавче свято «Вишивка – святиня і скарб народу», яке підготували учні 3-4 класів. Одягнені у вишиванки, діти читали вірші, розповідали про вишитий рушник і його роль в житті людини. Учні дізналися, що сорочка-вишиванка – це символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, любові, святості. В українському орнаменті промовляє душа народу, його історія, природа, в оточенні якої він живе. З орнаментом пов’язані образи добра і краси. За ним стоїть тисячолітня історія українського народу.
Свято було насичене піснями: «Мамина сорочка», «Рушники», «Україна-вишиванка», «Вишиванка», «Це мій рідний край», «На нашій Україні». Особливо вразив всіх запальний танець «Гопачок».
Нехай же наші символи – Гімн, Золотий Тризуб, наш синьо-жовтий Прапор та барвиста вишиванка освітлюють наше життя, гріють душі і серця, єднають і зміцнюють сили всіх українців.
Трачук О.О., педагог-організатор |