Середньостатистичний учень в українській школі - хлопець!
За рік школярі списують зошитів на 250 мільйонів гривень. У середньому учень протягом навчального року використовує від 30 до 50 зошитів і близько 20 ручок - такі цифри наводять у компаніях постачання канцтоварів.
11-17 відсотків учнівської молоді не снідає в будні дні, а 8 відсотків - і у вихідні. У добовому раціоні середньостатистичного учня немає фруктів і дуже мало овочів. До того ж 15 відсотків учнів нічого не їдять у школі, а ті, які харчуються, споживають бутерброди або фаст-фуд. Правильно харчуються лише 17 відсотків школярів.
Як зазначають соціологи, середньостатистичний школяр вчиться в середньому 11 тисяч годин на рік, а біля телевізора та комп'ютера проводить 15 тисяч годин. Тож кожен четвертий український школяр має проблеми із зором.
Кожен другий український школяр хворіє, б'ють на сполох у Міністерстві охорони здоров'я. На першому місці - хвороби органів дихання - вони є у 67,5 відсотка учнів. 12,1 відсотка школярів мають проблеми з травленням, 6,2 відсотка лікують захворювання шкіри та підшкірної клітковини, 4,5 відсотка - інфекційні та паразитарні недуги. Крім того, лікарі часто виявляють у школярів захворювання кістково-м'язової системи.
Згідно з дослідженням ООН про стан здоров'я української молоді, 7,2 відсотка учнів старших класів мали сексуальний досвід у віці до 15 років. Дані свідчать, що хлопці більш ніж у 2 рази частіше за дівчаток схильні говорити про те, що в них був сексуальний досвід в юному віці. А от аборти роблять понад 2 тисячі українських школярок кожного року.
За даними Генеральної прокуратури України, кожен другий український школяр має досвід куріння та вживання пива, кожен третій знає смак горілки, а кожен четвертий пробував наркотичні речовини.
За книжки беруться лише 27 відсотків українців. Це показник найнижчий у Європі. В Інституті Горшеніна визначили, що понад 70 відсотків інформації молодь черпає зі всесвітньої павутини.
За останні 13 років 360 учнів побували на міжнародних інтелектуальних змаганнях. Вони привезли в Україну 329 медалей, з яких 63 - золоті, 122 - срібні, а 144 - бронзові. Водночас третина школярів мріє виїхати жити за кордон. А для цього вони вважають, потрібно знати англійську мову. За обов'язкове володіння цією мовою виступає більшість - 91,5 відсотка українських учнів.
Лише близько 30 відсотків українських школярів можуть самостійно визначитися з майбутньою професією, решта покладаються на батьків. Більшість учнів мріють стати юристами, економістами або дизайнерами.
Джерело: газета "Експрес" №97, стаття Юлії Голодриги