Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 01.08.2021, 01:47
Ви увійшли як Гость
Група "Гості"


Меню сайту


Наша кнопка

«Абетка», що виправляє мовні дефекти

Рівнянка Тамара Бацмай працює в Головному управлін­ня Пенсійного фонду України в Рівненській області, знайо­мить жителів краю з особли­востями пенсійного забезпе­чення громадян та новинами пенсійного законодавства. А у вільний від роботи час любить писати вірші, особливо для малечі, що дуже складно, ос­кільки діти розрізняють фальш. її поезії вчать малюків доброти, любити своїх батьків, країну, зрештою, світ навколо нас.

Саме п’ять дитячих книже­чок, об’єднаних у серію «Світ навколо нас», — «Про фігури», «Працьовитий павучок», «Іжачок-хитрячок», «Моя Україна» і, звичайно ж, «Абетка», що вип­равляє мовні дефекти дітей, — презентувала нещодавно Та­мара Іванівна. Адже за другою освітою Тамара Бацмай — психолог-дефектолог. Книжка з ці­кавими текстами та яскравими ілюстраціями швидко розій­шлася серед читачів по Україні.

«Бродить бик біля болота, / Бик гукає бегемота, / Бегемот бурчить з болота: / «Брате бик, найшла дрімота», — ось такі віршики-скоромовки допо­магають дітям виправляти мовні дефекти. «Абетка» Тама­ри Бацмай стала настільною книгою для вихователів та ло­гопедів. Від батьків та фахівців чула, що легкі веселі віршики творять дива, а столичні лого­педи стверджують, що ця книжка допомагає навіть до­рослим людям, які, приміром, трохи шепелявлять, гаркавлять або «ковтають» деякі звуки.

У книжці «Працьовитий па­вучок» авторка звернула увагу на певну складність засвоєння звуку «П», тому й текст наси­чений цим звуком у різних ва­ріаціях, що не тільки сприяє виправленню мовних дефек­тів, а й свідчить про багатство та різнобарвність рідної мови: «Павутину поміж трав Павучок маленький ткав, / Працював він без упину, / Пружну виткав павутину».

«Моя Україна» — це книжка, де зібрана інформація, яка спонукатиме пишатися своєю землею, своїм родоводом. У вступному слові авторка звер­тається до читача: «Дорогі мої маленькі друзі! Ви народилися на унікальній землі, багатій надрами, історією, традиціями, працьовитими людьми... Любіть цю землю, шануйте її, пишай­теся нею і вона відплатить вам сторицею. І де б ви не були, які б світи не бачили в майбутньо­му, завжди у рідній стороні бу­де смачнішою вода, яснішим небо, зеленішою трава і солод­шим повітря... Тому що це ва­ша земля, ви вперше тут поба­чили світ, тут — ваша пуповина і коріння вашого роду».

— Усе, що ми творимо для дітей, має торкати їхні душі, бо не можна змусити щось полюбити, бо любити взагалі не можна змусити. Я надаю перевагу маленьким читачам, тому що вони сприймають життя по-іншому: добріше і світліше, а це надихає, — ка­же Тамара Бацмай.

На знімку: поетеса Тамара Бацмай презентує свої книжки для малечі.

Фото надано Олександрою Юрковою.

Block title
Календар
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Державна служба якості освіти України
Фотоальбом

Copyright MyCorp © 2021