Роман Шухевич-Чупринка

Провід ОУН(б) на Рівненщині очолював Ростислав Волошин – Павленко, Дмитро Клячківський, і брати Бусли. Вони поділили Рівненщину на п’ять надрайонів: Дубенський, Здолбунівський, Рівненський, Сардинський, Острозький. Надрайони поділилися на райони, ті в свою чергу – на підрайони і станиці. Дубенський район складався з: Сербського, Козинського, Дмитро_Казван-Черник Радивилівського, Демидівського та Млинівського. Адміністративними одиницями керували комендатури. Комендантом Дубенського району був Олександр Поліщук – Лихо, командиром УПА Дубенського надрайону був Черник – Дмитро Казан, що народився в Демидівському районі. Дмитро Казан народився 1918 року. Навчався в Духовній семінарії в Крем’янці, яку не закінчив через членство в ОУН. Служив у польському війську, закінчив школу підхорунжих, після розгрому поляків 1939 року повернувся додому. Дмитра в 1939 році заарештувало НКВД і відправило у дубенську в’язницю. Після звільнення працював директором школи на Волині. Влітку 1940 року енкаведисти знову заарештували, і коли вели на розстріл, Казан втік, три дні пролежав у багні, ховаючись від чекістів, які із собаками розшукували його. Додому повернувся опухлим від голоду, організувава сотню в Дубні. В кінці 1942 року почав створювати Дубенський курінь, яким і командував.

В 1946 році біля Пляшівки було вбито Казвана з його охоронцем Павлом Голосним – Медведем, вони відпочивали в криївці Семенків. Енкаведисти оточили садибу Семенків, запалили садибу, де був Черник з Медведем, вони почали відстрілюватися та розчистили собі шлях для відступу до лісу. Коли відступали Черник був вбитий автоматником, а Медведю кулі перебили праву руку і вп’ялися в живіт, він тягнувся до пістолета, але не міг його взяти, Павла докололи багнетами, їх трупи повезли в Козин і скинули в окописько. Командував групою Хєров. Зв’язкова Черника Ганна Панчук – Іра відразу повідомила про смерть провідника. На місце Черника призначили Юрія Дзецька з Добриводи.

Комендантом Козинського району був Шрам – Іван Крисюк. Політ- референтом працював Жар – Володимир Кушнірук з Глибокої Долини. Службою безпеки керував Юрій Дзецько – Гроза з Добриводи.