Дослідження 11. Шана творчості поета

Він помер у віці Ісуса Христа. У тому, певне, був свій життєвий символ. Адже Син Божий одержав у «нагороду» за добро і правду розп’яття. Так і Григорій Чубай, будучи послідовником Ісусової віри, страждав за істину, спалахнувши яскравою зіркою на небосхилі життя. У 1992 році з ініціативи депутата міської ради Дмитра Кравця у м.Радивилові було названо вулицю Грицька Чубая, згодом і в м. Дубно, завдяки зусиллям Миколи Пшеничного, з’явилася однойменна вулиця. Дубенська «Просвіта» започаткувала премію ім. Чубая, яку в 2000 році було перейменовано, як обласну. З 1990 року проводяться урочисті вечори, де вшановують пам'ять поета в нашому районі. Влітку 2001 року в Народному домі в Києві на заключному концерті фестивалю юних талантів «Українська хата» кияни та гості столиці слухали «Вертеп», який читала донька Любові Колосової з Сумщини. 6 грудня 2002 року вечір пам’яті поета відбувся в Рівненському державному гуманітарному університеті. З концертами виступає і син Тарас із своїм ансамблем «Плач Єремії» (назву взяли із однієї з поезій батька). Пише власну музику на батькові вірші.

7 грудня 2002 року в нашому колегіумі було урочисто відкрито меморіальну дошку Грицьку Чубаю. Щороку в січні проводиться літературне свято творчості поета.

Вшановуючи пам'ять поета, учні пишуть свої вірші, які пропонуємо вашій увазі.

З поезією Чубая в електронному вигляді ви можете познайомитись на сторінках Інтернету (http://www.nishada.kiev.ua/poetry/chubay.html)